
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Output Current | 12 mA |
| Output Voltage | 10 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Output Current | 12 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Adjustable, Shunt |
| Cathode Current | 65 µA |
| Min Output Voltage | 1.212 V |
| Max Output Voltage | 10 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Shunt Current | 12 mA |
| Initial Accuracy | 0.1 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 997
Distributors
pcbx
Unit Price$2.47160
Ext.Price$2.47160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.47160 | $2.47160 |
| 10 | $1.87144 | $18.71440 |
| 25 | $1.72097 | $43.02425 |
| 50 | $1.61786 | $80.89300 |
| 100 | $1.52092 | $152.09200 |
| 300 | $1.40354 | $421.06200 |
| 500 | $1.29522 | $647.61000 |
| 1000 | $1.08918 | $1089.18000 |
| 3000 | $1.03874 | $3116.22000 |
| 5000 | $1.02591 | $5129.55000 |
